16 marca, 2024

Potrafię się sobą zaopiekować

„Od kilku lat czułam, że nie radzę sobie ze swoim życiem. Przez ludzi na zewnątrz zawsze byłam postrzegana jako osoba silna, zorganizowana i radząca sobie ze wszystkim. A kiedy pozostawałam sama ze sobą wszystko we mnie się rozpadało. Przez całe życie byłam dla innych, zapominając o sobie. Wielokrotnie chciałam pójść na terapię, ale zawsze w mojej głowie pojawiał się głos że pewnie moje problemy nie są tak duże jak mi się wydaje, że inni mają gorzej.. czas mijał, a ja coraz bardziej nie radziłam sobie w życiu.
I wtedy na mojej drodze stanęła Marta. Nawet nie chce sobie wyobrażać, w jakim miejscu w życiu byłabym gdyby nie nasze spotkania. Nie było łatwo na początku. Pierwsze spotkania były bardzo stresujące. Bałam się że to co mówię nie jest wystarczająco ważne.
Jednak Marta na każdym spotkaniu podchodziła do mnie z troska, ale też nie bała się powiedzieć mi prawdy w oczy. Marta zawsze miała rozwiązanie na każdy problem. Niejednokrotnie proste rozwiązania na które samej ciężko mi było wpaść. To Marta pokazała mi, że moje uczucia się liczą. To ona pokazała mi, że jestem ważna.
Teraz potrafię postawić siebie na pierwszym miejscu. Potrafię się sobą zaopiekować. Lubię siebie w takiej wersji. Każdego dnia wybieram siebie. I za to będę zawsze Marcie wdzięczna. Wszystkim którzy się wahają serdecznie polecam terapię z Martą.”